Druhého ročníku závodu se zúčastnily více než dvě stovky běžců

21. 9. 2019 -

Více než dvě stovky běžců se v sobotu 21. září zúčastnily druhého ročníku Běhu rektorky. Nejrychlejším závodníkem na čtyřkilometrovém okruhu mezi vzácnými rostlinami Botanické zahrady a arboreta MENDELU byl student Lesnické a dřevařské fakulty Antonín Dolanský.

Dolanský časem 13:13 překonal loňský rekord o devět sekund. „Když jsem viděl výsledky z minulého roku, nepočítal jsem s tím, že bych mohl vyhrát. Před Během rektorky jsem se ale připravoval a běhal Zátopkův trénink. Hodně se mi líbilo, jak při závodě všichni povzbuzovali," uvedl Dolanský. Vítězkou mezi ženami se stala Lucie Jurášová, studentka Provozně ekonomické fakulty.

Běhu se kromě studentů a zaměstnaců zúčastnilo také vedení univerzity a fakult. Nechyběly ani dětské závody, ve kterých rodinní příslušníci zaměstnanců MENDELU překonávali tratě od 50 do 500 metrů.

Kompletní seznam výsledků naleznete zde.

Fotografie z akce jsou dostupné zde